خانه » آخرین اخبار » دیه دانش‌آموزان جان‌باخته هرمزگانی مشخص‌شد؛ ۲۸۰ میلیون تومان

دیه دانش‌آموزان جان‌باخته هرمزگانی مشخص‌شد؛ ۲۸۰ میلیون تومان

مدیرعامل بیمه دانا در خصوص آثار هزینه‌هایی که صنعت بیمه برای کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای می‌پردازد، گفت: صنعت بیمه هزینه‌هایی را برای تجهیز اورژانس‌ها، کاهش نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای، کنترل و پیشگیری از حوادث پرداخت می‌کند و انتظار می‌رود با توجه به هزینه‌های انجام شده در حفظ سرمایه‌ها کوشا باشیم تا در آینده شاهد اتفاقات ناگوار این چنینی نباشیم.

وی در خصوص ارزیابی وضعیت حوادث جاده‌ای گفت: بیش از ۱۸ سال است که بیمه دانا ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را تحت پوشش بیمه قرار داده و نسبتاً در این حوزه خسارات کمی داشته‌ایم و همواره با ارائه خدمات مناسب به ناوگان حمل و نقل سعی کرده‌ایم رضایت آنها را جلب کنیم.

صادق درباره برآورد کلی خسارت سانحه واژگونی اتوبوس، گفت:‌ برآورد کلی خسارت را نداریم، اما ۹ نفر جان باختند که باید به هریک ۲۸۰ میلیون تومان دیه پرداخت شود و بعضاً خسارت نقص عضو و قطع نخاع می‌تواند بیش از دیه کامل یک فرد باشد، در رابطه با مجروحان نیز متناسب با خسارت وارده، پرداخت‌ها انجام می‌شود.

وی همچنین در خصوص مشارکت شرکت‌های بیمه در اصلاح شیوه‌نامه‌های آموزش و پرورش و نیروی انتظامی برای کاهش حوادث گفت: بیمه مرکزی و سندیکای بیمه‌گران همواره به این مسئله توجه داشته‌اند و بدون تردید همکاری‌های لازم را با آموزش و پرورش و سایر نهادها در اصلاح شیوه‌نامه‌ها داریم.

 

علاوه‌ بر این، ایسنا در خبری دیگر نوشت: 

سعید اسدی از احضار مدیرکل آموزش و پرورش، معاون مدیر کل آموزش و پروش، مسئول دانش آموزی، مسئول اتحادیه برون شهری و مدیرکل راهداری استان هرمزگان به دادسرا در رابطه با حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان خبر داد.

وی اظهار کرد: این مدیران برای اخذ توضیحات لازم احضار و تحقیقات جهت کشف ابعاد دیگر پرونده ادامه دارد. بیژن صادق نایب رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه دانا با ابراز تاسف از حادثه رخ داده گفت: راننده و شرکت خودرویی، تحت پوشش بیمه شخص ثالث بیمه دانا بوده‌اند. ما به تمام تعهداتمان عمل می‌کنیم، بنابراین از ساعات اولیه حادثه، مسئولان بیمه دانا در استان فارس در محل حادثه و در بیمارستان حضور پیدا کردند و به بررسی ابعاد مسئله پرداختند.

صادق گفت: متأسفانه در این سانحه ۷ دانش‌آموز و ۲ تن از دیگر سرنشینان خودرو جان باختند، ۲ نفر قطع عضو و ۲ نفر قطع نخاع شده‌اند، بر این اساس و با توجه به تعهداتی که در بیمه‌نامه راننده و شرکت حمل و نقل وجود دارد، در اولین فرصت یعنی چهارشنبه هفته جاری با حضور در استان هرمزگان، بخشی از غرامت را به خانواده‌های جانباختگان به صورت علی‌الحساب پرداخت می‌کنیم.

مدیرعامل بیمه دانا گفت: با توجه به اینکه این سانحه در ماه حرام اتفاق افتاده است دیه جان‌باختگان به میزان ۲۸۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود و همچنین خسارات مربوط به نقص عضو، قطع نخاع و خسارت دیگر آسیب‌دیدگان نیز پرداخت می‌شود.

وی تأکید کرد:‌ این پول‌ها به هیچ وجه نمی‌تواند آثار حادثه را جبران کند، اما امیدواریم تا حدودی برای مصدومان و خانواده‌های عزیز از دست داده کمک‌کننده باشد.

صادق گفت: اتفاقی که افتاد، هر چند لزوم توسعه فرهنگ بیمه‌ای را بیش از پیش یادآوری می‌کند، اما باید در راستای حفظ سرمایه‌های کشور بیشتر بر زیر ساخت‌ها متمرکز شد و قوانین و اصول ایمنی را رعایت کرد.

 

۴۲۲۳۸

 پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *