خانه » بین الملل » حمایت لیندزی‌گراهام از موضع پوتین درباره پیونگ‌یانگ

حمایت لیندزی‌گراهام از موضع پوتین درباره پیونگ‌یانگ

به گزارش شبکه خبری راشاتودی، این اظهارات از سوی لیندزی گراهام، سناتور جمهوری خواه آمریکای در پی درخواست‌های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه کره شمالی مطرح شده است.

گراهام بر واکنشی موثر از سوی آمریکا علیه آزمایش آتی موشکی کره شمالی تاکید کرد و این مطالب را در یکسری از توئیت‌هایش نوشت و ادامه داد که اصلا باورش نمی‌شود با اظهارات و ایده‌های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه درباره کره شمالی موافق باشد.

وی اخیرا به شبکه خبری بی.بی.سی گفته بود که حمله نظامی از سوی آمریکا علیه کره شمالی اگر چیزی تغییر نکند، محتمل است.

این سناتور جمهوری خواه از ایالت کارولینای جنوبی ولادیمیر پوتین را در بسیاری از موارد مورد انتقاد قرار داده و اخیرا هم او را “پسر بد” خطاب کرده بود.

پوتین پیشتر گفته بود که تحریم‌ها علیه کره شمالی بی فایده است و این کشور دلسرد نمی‌شود و روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت: این تحریم‌ها علیه کره شمالی تنها باعث فاجعه‌ای جهانی در سطح وسیع و کشته شدن تعداد زیادی از انسان‌ها می‌شود. تنها راه حل برای مساله اتمی کره شمالی مذاکرات صلح آمیز است.

در پی ششمین آزمایش اتمی کره شمالی، دولت آمریکا از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا اقدامات شدیدتری را علیه این کشور اعمال کند و جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا نیز نسبت به یک واکنش شدید و گسترده نظامی علیه پیونگ یانگ هشدار داد.

۵۲۳۱۱پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *